Öğrenci Toplulukları

Bu sayfada engelliler alanında faaliyet yürüten öğrenci topluluklarının tanıtımlarına yer verilmektedir. Ayrıca Öğrenci Topluluğu Etkinlikleri'ne göz atabilir veya yeni öğrenci topluluğu ekleyebilirsiniz.

Engelsiz Marmara Kulübü

ENGELSİZ-YBU

Biz kendini Özgür Ruhlar olarak tanımlayan, 2012 Aralık ayında engelsiz üniversite, şehir ve ülke hedefleriyle yola çıkmış gönüllü öğrencileriz. Engelli bireylerin erişebilirliğini artırmak, sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmak, eğitim hayatlarında onlara destek olmak ve toplumumuzda engellilerle alakalı farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli projeler yürütmekteyiz.

sosyal yaşamı destekleme topluluğu

topluluğun amacı engellilerin ünüversite esnasında yaşamış oldukları sıkıntıların çözümüne yönelik faaliyetler de bulunmak aynı zamanda kimsesiz çocuklar yaşlılar gibi allanlarda da faaliyet göstermek

Engelsiz ODTÜ Topluluğu

Engelsiz ODTÜ Topluluğu'nun 3 temel amacı vardır. Bunlar,

Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri (GÜTOG)

GÜTOG Gazi Üniversitesi ve Toplum Gönüllüleri Vakfına bağlı sosyal sorumluluk projeleri yürüten bir öğrenci topluluğudur.Topluluğumuz kendi etkinlik ve projelerinin yanında TOG vakfının yerel ve ulusal proje ve eğitimlerinde aktif olarak katılmaktadır.

Üyelerimiz TOG vakfından istedikleri eğitimi alma ,eğitmen olabilme ,diğer üniversitelere bağlı tog öğrenci topluluklarınn atak etkinliklerine katılma hakkına sahiptirler.

RSS - Öğrenci Toplulukları beslemesine abone olun.